Mitsubishi Electric Klima'dan doğru klima seçimi ve bakımı uyarısı

MART 1, 2019 - CUM GÜNÜ
Mitsubishi Electric Klima'dan doğru klima seçimi ve bakımı uyarısı

Mitsubishi Electric Klima'dan yapılan yazılı açıklamayla, doğru klima seçimi ve bakımı için tavsiyelerde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Caner Güçer, klima seçimi ve kullanımının beş temel püf noktasının bulunduğunu bildirdi. Mekana uygun klima kapasitesinin doğru belirlenmesi gerektiğini belirten Güçer, şunları kaydetti:

"Mekanın ısıtma ve soğutma ihtiyacının doğru bir şekilde belirlenmesi, klima seçiminde dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Yanı sıra keşif, montaj ve bakım uzmanlar tarafından yapılmalı. Klimanın kullanım ömrü boyunca sorunsuz performans sergileyebilmesi ve yüksek konfor sunabilmesi için mekanın ihtiyaçlarına uygun kapasite ve tipte bir klimanın belirlenmesi, doğru yere montajının yapılması ve zaman içerisinde düzenli bakımının uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

"KLİMALARDA BAKIM ASLA ATLANMAMALI"

Enerji verimliliği yüksek ileri teknoloji klimalar tercih edilmeli. Günümüzde akıllı yapay zekadan yalın program ve kontrol teknolojilerine birçok destek fonksiyon, tercihlerini şekillendirmek için kullanıcılara sunuluyor. Bu fonksiyonlara sahip klimalar enerji tasarrufunda büyük avantaj sağlıyor."

Güçer, gelişmiş filtre sistemlerinin sağlık için önemli olduğunu aktardı.

Sağlıklı mekanların olmazsa olmazı temiz hava konusunda klimaların önemli bir rolü bulunduğuna dikkati çeken Güçer, şu bilgileri verdi:

"Klimalarda bakım asla atlanmamalı. Doğru klima seçilmiş, doğru yere montajı yapılmış ve tavsiye edilen ayarlarda kullanılmış olsa da genel anlamda klima kullanımı ifadesi bunlarla sınırlı kalmıyor. Klimaların uzun yıllar performansını koruyarak kullanılması için periyodik olarak yılda iki kez bakım yapılması gerekiyor.

Yetkili kişilerce ısıtma veya soğutma sezonu öncesi yapılmasını önerdiğimiz bakım çalışmalarında klimanın birçok parçası kontrolden geçiyor. Profesyonellerin gerçekleştireceği bu bakım haricinde kullanıcıların da basit anlamda yapılabileceği temizlik işlemleri bulunuyor."

Klima ile ilgili bir sorununuz mu var?
Teknik ekibimiz yardımcı olabilir.

Klima ve/veya Servis hakkında bilgi alabilir veya Kurulum için yardım alabilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM.

Yukarı